Політологічний словник - М. Ф. Головатий 2005


Незастосування сили принцип

Незастосування сили принцип — один з основних принців міжнародного права, вимога, зафіксована в Статуті ООН, згідно з якою «всі члени Організації Об'єднаних Націй утримуються в їхніх міжнародних відносинах від загрози силою та її застосування як проти територіальної недоторканності й політичної незалежності будь-якої держави, так і якимось іншим чином». Сьогодні співвідношення сил у світі вже не вимірюють самою лише військовою могутністю країн, зросло значення несилових — політичних, економічних та ідеологічних чинників міжнародної взаємодії.

Статут ООН визнає правомірність застосування сили тільки у двох випадках: з метою самооборони, якщо відбувся збройний напад на державу (ст. 51), та за рішенням Ради Безпеки ООН у випадку загрози миру, будь-якого порушення миру та акту агресії (ст. 39 і 42). Агресивну війну оголошено міжнародним злочином, який тягне за собою міжнародну правову відповідальність держав і міжнародну кримінальну відповідальність осіб.

Рябов С. Г. Політологія: Словник понять і термінів. — 2-ге вид., перероб. і допов. — К., 2001.

М. Головатий


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити