Державне управління

       Республіка.  Форма правління, за якої всі вищі органи державної влади або обираються, або формуються загальнонаціональними представницькими установами. Парламентська республіка - це форма республіканського правління й організації державної влади, за якої парламент відіграє провідну роль у політичній системі. В парламентській республіці органи виконавчої і судової влади обираються або затверджуються парламентом, якому належать владні пріоритети. Суттєвою ознакою парламентської республіки є надання парламенту повноважень, що дозволяють контролювати уряд. При президентській формі республіканського правління представницькі органи влади відіграють у системі державної влади істотну, але не домінуючу роль. Для неї характерні такі ознаки: по-перше, відсутність дуалізму виконавчої влади, тобто президент є і главою держави, і главою уряду; по-друге, президент обирається всенародно; по-третє, парламент не має права змістити уряд. Змішана форма республіканського правління поєднує в собі елементи президентської і парламентської форм правління. При цьому спостерігається або прагнення обмежити владу парламенту і посилити виконавчу владу президентсько-парламентська або напівпарламентська республіка), що пояснюється потребою створити більш стабільний уряд, який не може бути розпущений парламентом, або, навпаки, посилити відповідальність уряду перед парламентом (парламентсько-президентська або напівпрезидентська республіка). Для цього створюється уряд, відповідальний як перед президентом, так і перед парламентом. При цьому президент відіграє більш істотну роль, ніж за парламентської моделі, обирається на прямих виборах й істотно впливає на формування уряду. Виокремлюють наступні ознаки змішаної республіки: глава держави обирається всенародно; президент є главою держави, але не є главою уряду; наявний інститут прем'єр-міністра; уряд має "подвійну відповідальність"; можливий достроковий розпуск однієї з палат парламенту главою держави.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.