Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Державне управління

   Теоретичні підходи до вивчення державної політики.  Основні з цих підходів представлені такими школами. Інституціоналізм розглядає державну політику як результат діяльності державних інститутів (уряд, парламент, виконавчі та судові органи тощо), які використовують певні адміністративні процедури. Концепція політичного процесу представляє державну політику як результат політичної діяльності, що має фіксовані рівні та етапи (визначення проблем, постановка цілей, формування політики, легітимація, виконання, оцінка й моніторинг) у процесі вирішення суспільних проблем. Теорія груп оцінює державну політику як результат групової боротьби, конфлікту між різними групами у суспільстві й уряді та пошуку консенсусу з конкретних питань політики. Теорія еліт розглядає державну політику як результат переваг і вибору політичної та адміністративної еліт. Теорія раціоналізму - як результат діяльності з досягнення оптимальних суспільних цілей на основі розроблених технологій управління. Теорія інкременталізму (поступовості) - як послідовну і поетапну діяльність державної бюрократії щодо повільної зміни існуючого стану справ. Теорія гри визначає державну політику як раціональний вибір у конкурентній боротьбі найбільш впливових сторін у суспільстві або уряді. У теорії суспільного набору державна політика формується в результаті діяльності індивідів на основі усвідомлення власних інтересів і прийняття відповідних рішень, що мають принести їм певну вигоду. Відповідно до теорії відкритих систем державна політика є результатом відповіді політичної системи на запити і погреби відповідних структур і чинників зовнішнього середовища. Зазначені підходи дозволяють зробити загальний аналіз державної політики з різних позицій.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.