Державне управління

   Лобізм. Проникнення зацікавлених груп у партійно-політичну та державно-управлінську сферу з мстою забезпечення своїх інтересів. Роль суб'єктів лобістської діяльності, тобто зацікавлених груп, залишається виключно високою як у системі парламентського та іншого функціонального представництва в органах державної влади, так і у партійно-політичній сфері. Подібні тенденції спостерігаються навіть у країнах з розвиненою ринковою економікою і зрілими демократичними інститутами. На відміну від високорозвинених країн, де парламентарії в основному обговорюють, доопрацьовують, приймають або відхиляють урядові законопроекти, в У країн і значна частина законопроектів ініціюється самими законодавцями і лише частина з них виходить від органів виконавчої влади. Як наслідок, лобістська діяльність найбільше проявляється у парламенті. Вона насамперед заснована на знанні механізмів роботи парламенту та структурних підрозділів його апарату, особливостей стадій проходження конкретних законопроектів і можливостей виливу на їх зміст. Роль законодавчого лобіювання визначається тим, що у представницьких органах різного рівня приймаються рішення, що мають для усіх учасників державно-управлінського процесу стратегічне значення. Законодавче лобіювання реалізовується за допомогою прямих контактів з депутатами, в ході чого розробляються законопроекти, бажані певним колам. Широко застосовується такий метод лобіювання. як організація пропагандистських кампаній у пресі.  Правове регулювання лобізму дозволить істотно знизити рівень криміналізації процесу взаємодії представників різних груп інтересів із представниками влади, забезпечити гласність і відвертість прийняття найважливіших рішень держави. Регламентація лобізму повинна здійснюватися законодавчим шляхом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.