Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Політологія у запитаннях і відповідях

Передмова

 

Нині в системі гуманітарної підготовки студентів в Україні відбуваються кардинальні перетворення, спрямовані на інтелектуальний і моральний розвиток особистості, піднесення рівня загальної освіченості майбутнього фахівця, що є важливою умовою його професійного самовизначення.

Одним із засобів політичної соціалізації і формування політичної культури людини є прищеплення їй демократичних цінностей. Вивчення суспільних дисциплін має бути спрямоване на подолання тих рис політичної свідомості, які склалися в умовах панування єдиної державної політичної ідеології. Сформованому за тих часів міфологічному баченню політичного життя можна протиставити тільки таке, що ґрунтується на висновках політології, всіх її наукових шкіл і напрямів. Тому слід особливо наголосити як на концептуальному, так і на практичному аспектах політології, виходячи при цьому з необхідності і правомірності різних поглядів у політичній науці.

Для успішного розв'язання цих завдань потрібне впровадження нових технологій і методичних форм використання евристичного потенціалу студентів.

Нові технології навчання, що передбачають застосування комп'ютерів, мультимедіасистем, аудіовізуальних матеріалів, дають змогу значною мірою активізувати процес оволодіння інформацією. Проте й нині для більшості студентів найдоступнішою формою залишається робота з книгою.

Цей навчальний посібник підготовлений з урахуванням вимог сучасних програм з курсу «Політологія». Він покликаний слугувати вступом у поглиблене вивчення політичної науки в різних її аспектах у відповідних спецкурсах: політичні проблеми національного відродження України, формування в ній громадянського суспільства, соціальна екологія, молодіжна політика в умовах національного відродження, демографічна політика, політичне мислення на засадах філософії виживання, міжнародні відносини тощо. Посібник може бути використаний студентами будь-якого вищого навчального закладу, адже в ньому відображено всі основні теми курсу політології. Його написано з позицій методологічного плюралізму, поваги до світоглядного суверенітету читача, вільного творчого пізнання політичних процесів, що відбуваються нині в суспільстві, в усій їх багатоманітності.

Авторський колектив виходив з того, що політологія виконує дві функції: теоретично-пізнавальну та гуманітарну. Пошук і характеристика джерел і сутності владарювання, узагальнення світового і національного політичного досвіду, накопичення знань про політичні структури та процедури, наукове обґрунтування оптимальних форм політичного життя і діяльності, державної політики — все це є реалізацією теоретично-пізнавальної функції політичної науки.

Проте не менш важлива гуманітарна функція політології, яка спрямована на з'ясування основ конкретної політики й відображає сучасну потребу позбутися засилля волюнтаризму, підпорядкування принципів демократії, ефективності громадського суспільства швидкоплинним інтересам.

Гуманітарна функція виявляється також у поширенні наукових політичних знань і формуванні громадянської позиції особи.

Авторський колектив буде вдячний читачам за слушні зауваження, побажання та пропозиції щодо поліпшення змісту книжки.

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.