Політологія у запитаннях і відповідях

МЕСІАНІЗМ - погляди на особливу роль якогось народу, держави, суспільної групи, особи у зміні світового розвитку, конкретно-історичної кризової ситуації на краще. «Особлива» місія пояснюється поєднанням соціально-економічних чинників, національно-психологічних якостей і культурних обставин, харизматичним покликанням вождів певного суспільно-політичного руху, унікальними особливостями очолюваних ними партій, які, як стверджується, не мають аналогів у історії. У кризові періоди таких лідерів наділяють якостями «рятівників нації», приписуючи їм подвижництво, мудрість, передбачливість тощо. Месіаністські очікування - сприятливий ґрунт для маніпулювання масовою свідомістю і насадження культу особи, авторитаризму, виправдання військово-поліцейської чи партійної диктатури.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.