Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Політологія у запитаннях і відповідях

20 Що таке патріотизм?

 

Патріотизм (від гр. patris — батьківщина, вітчизна) — любов до батьківщини, почуття відповідальності за її долю, готовність і здатність служити її інтересам та сприяти її успіхам у сферах внутрішнього життя й на міжнародній арені.

Це явище соціально-історичне, що на різних етапах розвитку людства мало різний соціальний зміст. У реальних соціально-історичних умовах кожна соціальна група виявляє ставлення до вітчизни через свої специфічні інтереси. В умовах розвитку капіталізму, формування національних держав патріотизм є невід'ємною частиною суспільної, національної самосвідомості людей.

У період переходу від тоталітарних режимів до демократичних, становлення правової суверенної держави і громадянського суспільства формується й утверджується загальнонародний патріотизм. У ньому поєднуються вірність батьківщині, готовність служити їй і захищати її від ворогів з почуттям поваги до інших націй і народів, відданістю інтересам творення вільного, демократичного суспільства, з демократичним рухом у всьому світі.

У сучасному демократичному суспільстві патріотизм підноситься на вищий рівень, поширюючись на все населення країни, пронизуючи всі сфери суспільного життя, й має спрямований характер, що виявляється у свідомому ставленні людей до праці, суспільно-політичної діяльності, непримиренності до будь-яких порушень прав людини, норм і правил демократичного співжиття. Завдяки цьому патріотизм є одним з найважливіших чинників розвитку демократичного суспільства.

В Україні патріотизм живиться прогресивними патріотичними традиціями українства, а також кращими зразками традицій інших народів, світового демократичного руху, збагачуючи їх історичними здобутками своєї країни. Утвердження у свідомості громадян України, насамперед молодого покоління, ідей патріотизму, гордості за свою суверенну державу, готовності стати на захист істинної демократії, інтересів свого народу має стати одним з найважливіших завдань нової системи патріотичного виховання.

Патріотизм — це діяльне ставлення до вітчизни, яке спирається на природний зв'язок людини з нею. Він виявляється у творчій праці, у зміцненні й захисті своєї державності, території, суспільного ладу. Природний зв'язок з батьківщиною — не лише і не стільки біологічна категорія, це швидше почуття, що виникає стихійно, без цілеспрямованого ідеологічного впливу.

Як суспільний феномен патріотизм належить насамперед до сфери соціальної психології, однак водночас має і моральне значення. Його названі вище вияви знайшли відображення в моральній свідомості людства й у змісті різних моральних вимог. Саме тому поняття «патріотизм» і є одним із принципів моральності.

Проте варто зауважити, що за певних обставин патріотизм може перетворитися на шовінізм.

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.