Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Політологія у запитаннях і відповідях

27 Які основні елементи теоретичної та політичної програми неолібералізму?

 

«Статистським» різновидом лібералізму є неолібералізм. Йому притаманні посилене державно-монополістське регулювання економіки, інституціоналізація нових форм державного втручання в суспільне життя. До табору неолібералів належать відомі американські вчені, сенатори, члени уряду. Програмні установки неолібералізму — ідейне підґрунтя політики демократичної партії СІ1ІА.

Які ж основні елементи програми неолібералізму? Неоліберали ставлять у центр своїх політичних та економічних програм два типи взаємовідносин: між вільним ринком та економічною політикою держави, з одного боку, та між окремою особою і суспільством (в особі держави) — з іншого. На практиці це означає обов'язок уряду захищати особу від зловживань та інших негативних наслідків функціонування ринкової системи. Таку програму неоліберали називають «державою загального добробуту» (див. відповідь на запитання 76 «Чи можлива взагалі держава загального добробуту?»).

Серед теоретиків неолібералізму слід передусім назвати М. Дюверже, Р. Дарендорфа, С. Самуельсона, Дж. Макговерна, Дж. Гелбрейта, Д. Белла та ін.

Відомі такі соціально-політичні ідеї неолібералізму, як концепція «інформаційного суспільства» (див. відповідь на запитання 75 «Що означає термін «інформаційне суспільство?»), теорії конвергенції та соціального глобалізму, доктрини плюралістичної демократії, технократичні доктрини.

Практичне втілення неолібералізм дістав у політиці «нового курсу» президента США Ф. Рузвельта, який обстоював необхідність державного регулювання економіки, участі мас у прийнятті управлінських рішень тощо. Ця тенденція, великою мірою зумовлена науково-технічним прогресом, спричинила значне зростання державних капіталовкладень в основні фонди невиробничої сфери освіту, охорону здоров'я, підвищення кваліфікації персоналу. Ідеологія і політика неолібералізму мають чимало прихильників.

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.