Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Політологія у запитаннях і відповідях

35 Що таке політичний процес?

 

Політичний процес — форма функціонування політичної системи суспільства, яка еволюціонує у просторі й часі. Це один із суспільних процесів, що має власні якісні характеристики. Зокрема, він є визначенням конкретного, з кінцевим результатом процесу певного масштабу (наприклад, проведення виборів, формування громадських рухів або утворення політичних партій). Політичний процес відображує реальну взаємодію суб'єктів політики, яка здійснюється як результат впливу багатьох внутрішніх і зовнішніх чинників.

Розрізняють три режими існування політичного процесу. Перший — режим функціонування, головну роль в якому відіграють традиції і наступність, що переважають над будь-якими інноваціями, а сам політичний процес свідчить про здатність влади лише до відтворення вже усталених політичних відносин. Другий — режим розвитку, за якого влада використовує цілі і методи управління, що відповідають змінам у країні або на міжнародній арені, які виводять політику держави на новий рівень. Такий політичний процес веде до зміни політичних відносин. Третій режим — занепад. За такого режиму влада неспроможна адекватно реагувати на зміни, що відбуваються в країні, й регулювати соціальні відносини. Унаслідок цього політичний процес набуває негативного характеру, що призводить до нестабільності, а то й до розпаду існуючої політичної системи.

Структурними ланками політичного процесу є такі: виявлення, формування, пропаганда політичних інтересів індивідів, спільнот, організацій та рухів; представлення політичних інтересів інститутом, який приймає політичне рішення; вироблення, прийняття та реалізація політичних рішень; розподіл та перерозподіл ресурсів влади; контроль за елітою та політична мобілізація громадян.

Різновидами політичного процесу є політична соціалізація, політична участь, політичні зміни та політичний розвиток.

Політичні зміни — це збільшення у структурних і функціональних особливостях політичних явищ частки нового, що забезпечує як самовідтворення, так і оновлення суспільно-політичного організму.

Політичний розвиток — це перехід від одного політичного стану до іншого, якісно досконалішого, від простішого до складнішого, зумовлений зростанням і змінами політичної культури, оволодінням новими формами політичної діяльності.

Політичний процес є уособленням неперервності розвитку, а політичні зміни — його дискретності.

Структурними елементами політичного процесу виступають різні процеси (схема 9).

Елементи:

Революція і реформа

Політична криза

Політичне рішення

Політичний плюралізм. Конфлікти і кооперація в політиці

Повстання, бунт, заколот, путч

Політична кампанія

Пряма дія в політиці

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.