Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Політологія у запитаннях і відповідях

59 Навіщо потрібні вибори?

 

Головним механізмом, що забезпечує процес функціонування системи соціального представництва, є вибори — демократичний спосіб здобуття влади, оновлення особового складу її органів та інститутів. За республіканського типу організації влади вона є справою народу. Громадяни, яким належить влада, періодично делегують її своїм представникам, щоб ті могли зосередити у суспільній владі різноманітні ідеї та домагання. В результаті виборів воля багатьох людей зосереджується, втілюється у волю представника або представницького органу — парламенту. Віддаючи на виборах свій голос за ту чи ту політичну партію або окремого депутата, громадяни укладають з ними своєрідну угоду про тимчасове передання їм своєї частки влади.

Вибори — це волевиявлення народу як суверенного, верховного суб'єкта влади та своєрідне опитування громадської думки. Це такий політичний інститут, який дає змогу індивідам та соціальним групам сформулювати свої вимоги, що відображують їхні інтереси, а також забезпечити підтримку тих політичних лідерів, чиї дії відповідають очікуванням більшості населення.

Одним з основних механізмів розв'язання політичних конфліктів є голосування, у процесі якого відбувається мирна конкуренція інтересів різних суспільних груп.

Вибори — надійний засіб легітимації політичного режиму, оскільки під час виборчої кампанії населення з організовується не лише у політичні партії та блоки, а й у групи підтримки тих чи тих політичних сил. Вони також є засобом політичної соціалізації населення, адже загальне виборче право, використання засобів масової інформації для пропаганди передвиборчих програм партій та платформ кандидатів сприяють політичній освіті виборців, а відтак — зростанню рівня політичної свідомості громадян.

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.