Юридичний словник-довідник

Абсолютизм (від лат. absolutus — безумовний, необмежений) — абсолютна, тобто необмежена самодержавна влада, форма державного правління, яка ґрунтується на самоуправстві володаря. За умов А. верховна політична влада цілком належить монарху, в державі відсутні органи політичної влади, що формально незалежні від установчої й адміністративної влади монарха. Це остання форма феодальної держави, що виникла в період розкладу феодалізму і зародження капіталістичних відносин. Абсолютна монархія нині існує в Саудівській Аравії, Омані та в деяких інших державах. Серед абсолютних монархій можна виділити деспотію, тиранію і режим освіченого А. Для деспотії характерні ніким і нічим не обмежена влада правителя над усіма членами суспільства, крайня централізація, цілковита сваволя влади і безправ'я підданих. Широко використовуються не правові методи державного управління. Деспотизм був характерний для держав Стародавнього Сходу. Тиранія — у Стародавній Греції одноособове правління тирана. Цей режим вживає жорстоких заходів щодо політичної опозиції. Режим освіченого абсолютизму — режим, що допускає певні права підданих.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.