Юридичний словник-довідник

Расова дискримінація — обмеження, систематичне порушення прав громадян і будь-який утиск їх за ознаками раси, кольору шкіри або етнічного походження. Р. д. є виявом расистських теорій, які обстоюють тезу про нерівність рас, зверхність і перевагу певної раси над усіма іншими. Неприпустимість Р. д. у загальній формі проголошена в Статуті ООН (Преамбула і ст. 1) і в Загальній декларації прав людини (1948). Питаннями боротьби з Р. д. ООН займається практично з самого початку свого існування. Вже на першій сесії (1946) Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 103/11, в якій наголосила, що «виходячи з вищих інтересів людства, слід покласти край релігійним і так званим расовим переслідуванням». Забороні Р. д. спеціально присвячені Декларація ООН про ліквідацію всіх форм Р. д. (1963) і Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (1965). Остання забороняє Р. д., а також такі її форми, як расова сегрегація та апартеїд. Існує також Конвенція МОП № 111 стосовно заборони дискримінації в галузі праці та занять (1958), Конвенція ЮНЕСКО про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти (1960), відповідні положення Міжнародних пактів про права людини (1966). Україна є стороною названих міжнародних актів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.