Юридичний словник-довідник

Ратифікація — остаточне схвалення, затвердження договору вищим органом держави, який означає її згоду на обов'язковість для неї договору. Як правило, найважливіші договори за законодавством різних країн підлягають Р. вищим законодавчим органом або главою держави. Договори, які не підлягають P., схвалює уряд або одна із урядових структур. Договори, які потребують Р., набувають юридичної сили лише після Р. Держава має право взагалі не ратифікувати вже підписаний договір. Вона може також Р. відстрочити. Р. договору вважається завершеною від моменту обміну ратифікаційними грамотами (двосторонній договір) або вручення їх депозитарію (багатосторонній договір). Р. є остаточною — від неї не можна відмовитися або знову винести договір на обговорення. В Україні, згідно з Конституцією і Законом про міжнародні договори (1994), право Р. міжнародних договорів належить Верховній Раді.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.