Юридичний словник-довідник

Регламент Верховної Ради України — нормативно-процесуальний акт, який має силу закону. Чинний Р. визначає діяльність Верховної Ради України, зокрема порядок скликання і проведення сесій, засідань, формування органів державної влади, визначає законодавчу процедуру, порядок здійснення парламентського контролю, процедуру окремих видів діяльності Верховної Ради, її органів і організацій, народних депутатів, посадових осіб та інші процедури. Р. В. Р. У. складається з 11 розділів, 45 глав і 338 статей. У першому розділі, який містить загальні положення, закріплюються основні принципи діяльності Верховної Ради: державної мови роботи, гласності і відкритості тощо. У другому розділі, присвяченому сесії Верховної Ради, закріплюється загальний розпорядок роботи сесії, порядок скликання Верховної Ради на першу сесію і роботи цієї сесії, порядок скликання чергових і позачергових сесій, порядок денних сесій, розклад розгляду і підготовки питань. Третій розділ встановлює порядок ведення пленарних засідань Верховної Ради, прийняття рішень, надання слова, закріплює організацію розгляду питань на засіданні Верховної Ради, порядок голосування пропозицій, в тому числі таємне голосування поданням бюлетенів, дисципліну та етику пленарних засідань, регламентує протоколювання, стенографування засідань Верховної Ради, їх діловодство. У четвертому розділі визначено порядок діяльності народних депутатів, посадових осіб і органів Верховної Ради, зокрема постійних комісій, Президії Верховної Ради, тимчасових спеціальних комісій. Наступні розділи Р. присвячені формуванню органів виконавчої і судової влади, персональним обранням, призначенням, затвердженням і звільненням (розділ 5), законодавчій процедурі (розділ 6) та порядку прийняття постанов й інших актів Верховною Радою України, її органами та посадовими особами (розділ 7). В заключних розділах встановлено і закріплено порядок здійснення Верховною Радою та її органами контрольних функцій і повноважень (розділ 8), розгляд і прийняття рішень за спеціальними процедурами (розділ 9), апарат і кошторис. Останній розділ Р. містить норми, які встановлюють порядок обчислення строків здійснення парламентських процедур.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.