Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Регламент Верховної Ради України — нормативно-процесуальний акт, який має силу закону. Чинний Р. визначає діяльність Верховної Ради України, зокрема порядок скликання і проведення сесій, засідань, формування органів державної влади, визначає законодавчу процедуру, порядок здійснення парламентського контролю, процедуру окремих видів діяльності Верховної Ради, її органів і організацій, народних депутатів, посадових осіб та інші процедури. Р. В. Р. У. складається з 11 розділів, 45 глав і 338 статей. У першому розділі, який містить загальні положення, закріплюються основні принципи діяльності Верховної Ради: державної мови роботи, гласності і відкритості тощо. У другому розділі, присвяченому сесії Верховної Ради, закріплюється загальний розпорядок роботи сесії, порядок скликання Верховної Ради на першу сесію і роботи цієї сесії, порядок скликання чергових і позачергових сесій, порядок денних сесій, розклад розгляду і підготовки питань. Третій розділ встановлює порядок ведення пленарних засідань Верховної Ради, прийняття рішень, надання слова, закріплює організацію розгляду питань на засіданні Верховної Ради, порядок голосування пропозицій, в тому числі таємне голосування поданням бюлетенів, дисципліну та етику пленарних засідань, регламентує протоколювання, стенографування засідань Верховної Ради, їх діловодство. У четвертому розділі визначено порядок діяльності народних депутатів, посадових осіб і органів Верховної Ради, зокрема постійних комісій, Президії Верховної Ради, тимчасових спеціальних комісій. Наступні розділи Р. присвячені формуванню органів виконавчої і судової влади, персональним обранням, призначенням, затвердженням і звільненням (розділ 5), законодавчій процедурі (розділ 6) та порядку прийняття постанов й інших актів Верховною Радою України, її органами та посадовими особами (розділ 7). В заключних розділах встановлено і закріплено порядок здійснення Верховною Радою та її органами контрольних функцій і повноважень (розділ 8), розгляд і прийняття рішень за спеціальними процедурами (розділ 9), апарат і кошторис. Останній розділ Р. містить норми, які встановлюють порядок обчислення строків здійснення парламентських процедур.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.