Юридичний словник-довідник

Реєстрація шлюбу — проводиться лише в державних органах запису актів громадянського стану в урочистій обстановці за згодою на це осіб, які реєструють шлюб. Лише шлюб, укладений в органах ЗАГСу, породжує права і обов'язки подружжя. Р. ш. має на меті не лише охорону особистих і майнових прав та інтересів подружжя і дітей, а й вирішення державних і суспільних цілей. Для Р. ш. необхідна взаємна згода сторін, досягнення шлюбного віку, відсутність перешкод до укладення шлюбу (дієздатність, відсутність іншого шлюбу, родинних стосунків певних ліній), а також взаємна обізнаність осіб, які одружуються, про стан здоров'я один одного. Шлюбний вік для чоловіків — 18 років, для жінок — 17 років. За виняткових обставин ці строки можуть бути змінені органом місцевої влади. Шлюб реєструється по закінченні місячного строку після подачі заяви. В окремих випадках з поважних причин цей строк може бути скорочений органом ЗАГСу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.