Юридичний словник-довідник

Режим охорони державного кордону України — режим, який визначається правовим регулюванням таких елементів: режиму кордону; прикордонного режиму; режиму в пунктах пропуску через кордон; особливих повноважень прикордонних військ, військ ППО та Військово-Морських сил України. Р. о. д. к. У. передбачає: збереження і підтримання в належному стані прикордонних знаків, контрольного огляду їх, обладнання і утримання прикордонних просік; пересікання кордону особами і транспортними засобами; пропуск осіб, транспортних засобів, товарів, тварин у спеціально встановлених пунктах; перевірку законності пересікання; прикордонний, митний, санітарний контроль; видачу дозволів на пересікання; ведення господарської, промислової та іншої діяльності у прикордонних районах; вирішення інцидентів, пов'язаних з порушенням Р. о. д. к. У. Прикордонний режим встановлюється у прикордонній смузі, територіальних водах України і внутрішніх водах, що мають вихід до кордону, з метою створення необхідних умов для охорони його. Пунктом пропуску через державний кордон вважається територія в межах залізничного, автомобільного вокзалу, станції, морського, річкового порту, аеропорту, аеродрому, відкритого для міжнародних та інших польотів; спеціально обладнане місце, де здійснюються прикордонний, а в разі необхідності також інші види контролю та пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, товарів і тварин. Пункти пропуску встановлюються Урядом України. Режим охорони державного кордону України регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про прикордонну смугу» та іншими документами.

Поняття державного кордону включає три критерії: фактичний, юридичний і технічний. Фактичний кордон становлять вертикальна поверхня (лінія, яка проходить за нею) і визначає межі державного кордону України, тобто просторову межу дії її державного суверенітету. Юридичний кордон України закріплюється міжнародними угодами, законодавчими актами України та деякими іншими актами. Технічний критерій — це позначення відповідної лінії на місцевості, устрій кордону, організація його охорони. Державний кордон виконує такі основні функції: забезпечує безпеку держави і служить передовою лінією контактів з іншими державами, сприяє встановленню добросусідських відносин з ними.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.