Юридичний словник-довідник

Реституція — відновлення стану речей, який існував на момент вчинення дії, що завдала шкоди, тобто повернення або відновлення матеріальних цінностей у натурі. Прикладом Р. є повернення в натурі майна, неправомірно вилученого і вивезеного воюючою державою з території супротивника. Будь-які операції з державним майном, як і майном юридичних та фізичних осіб, з метою вивезення його до будь-якої іншої країни вважаються недійсними. Тому Р. підлягає не тільки майно, що перебуває під контролем воюючої сторони, а й те, що опинилося у володінні будь-якої третьої сторони. У разі неможливості здійснити Р. саме тих речей, які були неправомірно вивезені до іншої країни, за домовленістю між державами може мати місце повернення подібних речей або речей такої самої вартості (субституція).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.