Юридичний словник-довідник

Решетилівські статті 1709 р.— договірні умови самоврядування Лівобережної України. Складалися з 14 пунктів («просительних статей»), з якими 17.VII.1709 гетьман І. Скоропадський звернувся в Решетилівці до Петра І, і відповідей царського уряду. Царський уряд 31.VII.1709 підтвердив феодальні привілеї козацької старшини, водночас закріпив право царських урядовців втручатися у справи місцевого управління. Було заборонено звільняти наказних гетьманів під час походів від підпорядкування російському командуванню та відмовлено у поверненні частин козацької артилерії, захопленої царськими військами. Встановлювався контроль за збиранням податків гетьманською адміністрацією та за статтями використання їх. При гетьмані мав перебувати царський резидент, який повинен був наглядати за його діяльністю. Встановлювався постійний контроль за всім політичним життям Лівобережної України. Р. с. посилювали владу царського уряду в Лівобережній Україні й обмежували самоврядування її.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.