Юридичний словник-довідник

Річ — один із найважливіших об'єктів цивільних прав. Р. є усі реально існуючі предмети матеріального світу, які можуть використовуватися людиною і знаходитися у її володінні (земля та її надра, води, ліси, станки, автомобілі, одяг, продукти харчування тощо). Це можуть бути предмети природного походження або створені людською працею. У правовому розумінні не є Р. почуття і відчуття людини, її мова та спів, а також реально існуючі предмети матеріального світу, якимилюдина не може володіти (наприклад, земна куля в цілому, інші планети). Всі Р. мають свої особливості, відповідно до яких вони поділяються, зокрема, на: засоби виробництва і предмети споживання; вільні в обігу і вилучені з обігу або обмежені в обігу; рухомі й нерухомі; індивідуально визначені й родові; споживчі й неспоживчі; плоди і доходи; гроші й цінні папери. З урахуванням особливостей Р. щодо них може встановлюватися певний правовий режим.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.