Юридичний словник-довідник

Родичі — люди, пов'язані кровним зв'язком, який тягне за собою виникнення, зміну або припинення прав і обов'язків. Р. бувають прямі (мати — дочка, батько — син), повнорідні (брати й сестри, якщо у них спільні батьки) і неповнорідні (брати і сестри, якщо вони мають спільного батька чи матір) та побічні (племінники — дядьки). Р. є також усиновителі та усиновлені. Правове значення поняття Р. має переважно у сімейному праві (крім взаємовідносин батьків і дітей — це право діда і баби на спілкування з онуками, аліментні обов'язки родичів тощо), у цивільному праві — це право на спадщину, відшкодування збитків, заподіяних ушкодженням здоров'я, у трудовому праві — призначення пенсії у разі втрати годувальника, обмеження спільної роботи, пов'язаної з безпосередньою підлеглістю чи підконтрольністю, у житловому праві — це визначення права на житло та ін.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.