Юридичний словник-довідник

Розрахунок при звільненні з роботи — виплата усіх сум, які належать працівникові при звільненні його з роботи, у передбачені законом строки. За трудовим законодавством, зокрема ст. ст. 47, 116, 117, 235, 238 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і виплатити заробітну плату, вихідну допомогу (якщо її належить виплатити) тощо. У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен у зазначений строк виплатити не оспорювану ним суму. При невиплаті в передбачені строки з вини власника або уповноваженого ним органу звільненому належних сум, якщо немає спору про їхній розмір, підприємство, установа чи організація повинні виплатити йому середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. У разі спору про розміри цих сум відшкодування за час затримки розрахунку виплачується тоді, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо ж спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, що виносить рішення по суті спору. У тому разі, коли звільнений працівник до одержання остаточного розрахунку стане до іншої роботи, розмір відшкодування за затримку розрахунку зменшується на суму заробітної плати за новим місцем роботи. За увесь час вимушеного прогулу працівникові за рішенням суду виплачується середній заробіток від дня звільнення без обмеження будь-яким строком.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.