Юридичний словник-довідник

Самовільне будівництво — будівництво будинку без дозволу і належним чином затвердженого проекту з грубим порушенням основних будівельних норм та правил (будівництво будинку, більшого за розміром, ніж це передбачено проектом, з явним відхиленням від проекту, недотримання архітектурних, санітарних, протипожежних вимог, а також зміна окремих конструктивних елементів будинку). С. б. — це також будівництво без дозволу місцевих органів виконавчої влади нового будинку замість зруйнованого старого або переобладнання нежилої будівлі в жиле приміщення. Самовільно збудовані будинки або прибудови не є об'єктом права приватної власності. Ці будинки (частина їх) і прибудови не можуть бути продані, подаровані, здані в найм та ін. Вони не підлягають також продажу на публічних торгах. На них не може бути звернене стягнення за виконавчими документами. За позовом місцевих органів виконавчої влади самовільно збудований будинок або частина його можуть бути вилучені і зараховані до фонду місцевої Ради народних депутатів або за рішенням місцевих органів виконавчої влади знесені громадянином, який здійснив С. б., або за його рахунок. Знесення чи вилучення будинку, який збудовано чи будується з істотними відхиленнями від проекту або з грубим порушенням основних будівельних норм і правил, здійснюється, якщо громадянин не привів його після попередження у відповідність до проекту чи зазначених норм і правил. Господарські і побутові будівлі і споруди, зведені громадянином без дозволу або належно затвердженого проекту, або з істотними відхиленнями від проекту, або з грубим порушенням основних будівельних норм і правил, за рішенням місцевих органів виконавчої влади зносяться громадянином, який провадив С. б., або за його рахунок. Будівельні матеріали, одержані при знесенні житлового будинку або частини його, господарських і побутових будівель та споруд,залишаються у власності громадянина, який провадив С. б.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.