Юридичний словник-довідник

Бюджетне право — сукупність правових норм, що регулюють відносини в галузі бюджетної діяльності: встановлення бюджетної системи, розмежування доходів і видатків між загальнодержавним і місцевими бюджетами; укладання, розгляд і затвердження бюджетів, виконання їх, а також укладання, розгляд і затвердження звітів про виконання бюджету. Б. п.— складова частина фінансового права. Головними джерелами Б. п. є Конституція України, Закони України «Про державний бюджет», «Про бюджетну систему України», а також інші бюджетно-правові акти, які приймають Верховна Рада, Кабінет Міністрів, Міністерство фінансів України, місцеві Ради тощо. Норми Б. п. поділяються на матеріальні, які регулюють бюджетний устрій, склад доходів і видатків, формування і розмежування їх, та процесуальні, що визначають правову форму для всіх стадій проходження бюджету: порядок укладання, розгляду, затвердження й виконання бюджету, порядок звіту про виконання його, склад учасників бюджетного процесу. Суб'єктами бюджетних правовідносин в Україні є місцеві Ради народних депутатів та державні адміністрації, інші державні органи. Бюджетно-правові відносини існують протягом бюджетного періоду, що дорівнює календарному року.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.