Юридичний словник-довідник

Середній заробіток — розмір заробітної плати працівника, обчислений за спеціальними правилами і за певний період часу. Відповідно до ст. 33, 34, 74, 119, 121, 170, 178 КЗпП України С. з. зберігається на час основної і додаткової відпусток* службового відрядження, переведення на іншу роботу у зв'язку з виробничою потребою, простоєм, наданням легкої роботи вагітним жінкам та жінкам, які мають дітей віком до 3-х років; тимчасового переведення на нижчеоплачувану роботу через каліцтво або інші ушкодження здоров'я, пов'язані з роботою. С. з. зберігається протягом двох тижнів при переведенні на постійну нижчеоплачувану роботу, тимчасовому переведенні на нижчеоплачувану роботу за станом здоров'я, протягом 6-ти місяців — при такому переведенні за висновком лікарсько-трудової експертної комісії працівників при професійному захворюванні, що є наслідком роботи з радіоактивними речовинами, за час обстеження працівників у стаціонарних лікувальних закладах; протягом часу навчання працівника (у зв'язку з каліцтвом або іншими ушкодженнями здоров'я на виробництві) новій професії, але не більше 3-х місяців; протягом часу виконання державних і громадських обов'язків; у період звільнення винахідника або раціоналізатора від основної роботи для участі у впровадженні свого винаходу. С. з. одержують донори за дні обстеження і здавання крові та за наступний день після здавання крові, члени добровільних народних дружин, якщо вони брали участь у ліквідації пожежі або аварії в робочий час, а також за чергування у неробочий час (в тому числі у свята). Із С. з. виходять і при виплаті деяких гарантійних сум: вихідної допомоги, оплати за вимушений прогул тощо. В окремих випадках С. з. зберігається частково. Так, за працівниками, залученими на навчальні збори, зберігається С. з. за місцем їхньої постійної роботи. Законодавство передбачає порядок обчислення С. з.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.