Юридичний словник-довідник

Середньомісячний заробіток для призначення пенсій — фактичний заробіток, що визначається (за вибором того, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією незалежно від перерв у роботі. Середньомісячний заробіток за 24 або 60 календарних місяців визначається діленням загальної суми заробітку відповідно на 24 чи 60. При цьому за бажанням того, хто звернувся за пенсією, місяці з неповним числом робочих днів у зв'язку з влаштуванням його на роботу або звільненням враховуються як повні календарні місяці роботи. У разі, коли той, хто звернувся за пенсією, працював менше 24 календарних місяців, середньомісячний заробіток визначається діленням загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на число цих місяців. Якщо працівник пропрацював менше одного календарного місяця, то заробіток за відпрацьований час ділиться на число робочих днів за рік (25,4 — при шестиденному робочому тижні та 21,2 — при п'ятиденному робо чому тижні). У цьому разі для обчислення пенсії враховується не більше двох тарифних ставок (окладів). Якщо пенсія призначається працівникам, зайнятим на сезонних роботах, середньомісячний фактичний заробіток визначають діленням на 2 або на 5 повних сезонів 24 чи 60 (ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.