Юридичний словник-довідник

Сільськогосподарське право — комплексна галузь права, що регулює безпосередньо пов'язані з землеробством відносини, які складаються у процесі виробництва сільськогосподарської продукції, її первинної переробки і реалізації. С. п. сформувалось у колишньому СРСР в 70-ті роки на основі колгоспного права. Предметом правового регулювання була тоді господарська діяльність як колгоспів, так і радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а правове становище кооперативних і державних підприємств уніфіковувалося внаслідок одержавлення кооперативних господарств і вжиття правових заходів щодо зближення колгоспно-кооперативної і державної форм власності. У процесі аграрної реформи, приватизації землі та державного майна, роздержавлення колгоспів, поглиблення інтеграції сільського господарства і. переробної промисловості, її акціонування з участю виробників сільськогосподарської продукції С. п. модернізувалося в аграрне право (див. також Аграрне право).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.