Юридичний словник-довідник

Скоєння злочину в стані сп'яніння — суспільно небезпечне діяння, яке не звільняє винну особу від кримінальної відповідальності. Під сп'янінням розуміють стан наркотизації організму через вживання алкоголю, наркотиків або токсикоматичних речовин. При С. з. в с. с. суд має право, залежно від характеру злочину, визнати або не визнати цю обставину такою, що обтяжує відповідальність. Суд незалежно від призначення кримінального покарання може направити на примусове лікування особу, засуджену за злочин, скоєний на ґрунті алкоголізму або наркоманії. Примусове лікування цих осіб провадиться залежно від міри кримінального покарання у місцях позбавлення волі або у спеціальних медичних закладах. У разі скоєння злочину особою, яка зловживає спиртними напоями або наркотичними речовинами і ставить у зв'язку з цим себе і свою сім'ю в тяжке матеріальне становище, суд поряд із застосуванням за скоєний злочин покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, може за клопотанням членів сім'ї цієї особи, профспілкової чи іншої громадської організації, прокурора, органу опіки і піклування або лікувальної установи визнати її обмежено дієздатною. Посилена боротьба з учиненням правопорушень та С. з. в с. с. зумовлена і підвищеною суспільною небезпекою таких діянь, і тим, що наркотизм — одна із головних причин правопорушень і злочинів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.