Юридичний словник-довідник

Слідчий — посадова особа органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки, яка призначається у встановленому законом порядку. Завданням С. є провадження попереднього слідства. С. зобов'язаний вжити всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, виявити обставини, що викривають або виправдовують обвинуваченого, пом'якшують чи обтяжують його відповідальність. При попередньому слідстві всі рішення про спрямування слідства і про проведення слідчих дій С. приймає самостійно, крім випадків, коли законом передбачене одержання санкції від прокурора, і несе повну відповідальність за їх законність і своєчасність. У разі незгоди С. з вказівками прокурора про притягнення особи як обвинуваченого, про кваліфікацію злочину і обсяг обвинувачення, про направлення справи для віддання обвинуваченого до суду або про закриття справи С. має право подати справу вищестоящому прокурору з письмовим викладом своїх заперечень. У цьому разі прокурор або скасовує вказівки нижчестоящого прокурора, або доручає проведення слідства у цій справі іншому С. С. має право давати органам дізнання доручення і вказівки про проведення розшукових та слідчих дій у розслідуваних ним справах і вимагати від органів дізнання допомоги при проведенні окремих слідчих дій. Такі доручення і вказівки С. для органів дізнання є обов'язковими. Постанови С., винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває у його провадженні, обов'язкові для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, службовими особами і громадянами. С. не має права перекладати обов'язок доказування на обвинуваченого.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.