Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Спадкоємці — носії права спадкування, а також правомочності спадкування після прийняття спадщини. С. можуть бути особи, живі на момент смерті спадкодавця, а також діти померлого, народжені після смерті його (ст. 527 Цив. К. України). Спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Спадкоємство за законом має місце тоді, коли воно не змінене заповітом. Якщо С. за заповітом немає або жоден із С. не прийняв спадщини, або всі С. позбавлені заповідачем спадщини, майно померлого за правом спадкоємства переходить до держави. Є категорія С., яких називають негідними. Це особи, які навмисно позбавили життя спадкодавця, будь-кого з його С., або вчинили замах на їхнє життя. Не мають права стати С. за законом батьки дітей, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав і не поновлені в цих правах на момент відкриття спадщини, а також батьки і повнолітні діти, що злісно ухилялися від виконання покладених на них обов'язків щодо утримання спадкодавця, якщо ці обставини підтверджені в судовому порядку. Є категорія осіб, названих необхідними С. Вони успадковують незалежно від змісту заповіту не менше двох третин частки, яка належала б кожному з них при спадкоємстві за законом (обов'язкова частка). До них належать неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), а також непрацездатні дружина, батьки (усиновителі) й утриманці померлого.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.