Юридичний словник-довідник

Спеціаліст у судочинстві — особа, компетентна в певній галузі знань і залучена слідчим або судом для надання наукової, технічної та іншої допомоги при проведенні слідчих або судових дій. Для участі в слідчій дії або в судовому слідстві (у кримінальних справах) чи судовому розгляді (в цивільних справах) можна залучати С., не заінтересованого в результатах справи. Відповідно до ст. ст. 128 і 270 КПК С. зобов'язаний: з'явитися за викликом, сприяти слідчому чи суду у виявленні, закріпленні та вилученні доказів; звертати увагу суду, слідчого на обставини, пов'язані з виявленням і закріпленням доказів; давати пояснення із спеціальних питань. С. має право: звертатися з дозволу слідчого або суду із запитаннями до осіб, які беруть участь у проведенні слідчої чи судової дії; робити заяви, пов'язані з виявленням, закріпленням і вилученням доказів. Консультації і висновки С., на відміну від висновку експерта, доказового значення не мають. С. має право на відшкодування витрат, пов'язаних із викликом до органів попереднього розслідування, прокуратури і суду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.