Юридичний словник-довідник

Спільна власність — власність, яка характеризується множинністю суб'єктів і єдністю об'єкта. Розрізняють С. в. з визначенням часток (спільна часткова власність) і без визначення часток (спільна сумісна власність). Суб'єкти С. в., як і будь-який інший власник, на свій розсуд володіють, користуються і розпоряджаються належним їм майном, але свої правомочності здійснюють спільно і за згодою. Якщо С. в. за участю громадян може бути і частковою, і сумісною,то С. в. за участю суб'єктів державної власності і юридичних осіб може бути лише частковою, крім випадків, передбачених законодавством. Спільна часткова власність передбачає, що кожному суб'єктові права власності належить частка в праві власності на річ як певну єдність, а не реальна частка цієї речі. При спільній сумісній власності наперед визначених часток у праві власності немає. Суб'єкти цього права володіють, користуються і розпоряджаються річчю в цілому. Частка її може бути виділена лише тоді, коли спільна сумісна власність ліквідується і замість неї створюється спільна часткова власність або індивідуальна приватна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.