Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Столипінська реформа — реформа селянського надільного землеволодіння в Росії, головним змістом якої було руйнування селянської общини і насадження приватної земельної власності. Названа за ім'ям голови Ради міністрів П. А. Столипіна, ініціатора і керівника реформи. Почалася з царського указу «Про доповнення деяких постанов діючого закону, що стосуються селянського землеволодіння і землекористування» від 9(22).XI.1906, за яким селянам надавалося право закріпити земельний наділ в особисту власність, вийти з общини, об'єднати свої земельні ділянки в одну — хутір чи відруб або продати цю землю. Земельний указ, істотно доопрацьований, став законом «Про зміни і доповнення деяких постанов про селянське землеволодіння» від 14(27).VI.1910. Закон стосувався «закріплення» окремими общинниками в особисту власність ділянок общинної землі, яка була в їхньому користуванні. Цей документ дістав назву «Закону про вихід з общини». Незабаром (29.V(11.VI) 1911) було прийнято «Положення про землеустрій», що встановлювало порядок роботи землевпорядних комісій, створених ще указом 1906 р. Згідно з «Положенням...» найважливішим видом землеустрою вважалося одноосібне землевпорядкування, пов'язане в місцевостях общинного володіння з переходом від общини до одноосібного землеволодіння. Землевпорядкування було спрямоване передусім на створення хуторів і відрубів на селянській надільній землі. Складовою частиною С. р. була переселенська політика: переселення селян — бідняків з внутрішніх районів Росії (в т. ч. з України) до Сибіру, Середньої Азії. С. р. була припинена постановою Тимчасового уряду від 28.VI (11.VII.) 1917. С. р. не спричинила корінних соціально-економічних зрушень і була не в змозі відвернути назрівання лютневої буржуазно-демократичної революції в Росії. Водночас вона сприяла зміцненню Селянського банку, ліквідації деяких пережитків кріпосництва шляхом реформ при збереженні поміщицького землеволодіння.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.