Юридичний словник-довідник

Сторони в цивільному процесі — особи (громадяни і організації), матеріально-правовий спір між якими є предметом розгляду і вирішення в цивільному судочинстві. С. в ц. п. мають у справі юридичний інтерес матеріально-правового характеру. С. в. ц. п. є позивач і відповідач. Позивач — це особа, на захист суб'єктивних матеріальних прав і законних інтересів якої порушено цивільну справу в суді. Позивач особисто може заявити про цю вимогу суду або в його інтересах мають право звернутися до суду із заявою інші особи. Відповідач — Це особа, яка за заявою позивача притягується до відповідальності за порушення чи оскарження права позивача. Характерні риси сторін у цивільному процесі: ведуть процес у справі від свого імені; у їх справі суд ухвалює рішення; на них поширюються всі правові наслідки законної сили судового рішення; несуть судові витрати; їхня правосуб'єктність допускає процесуальне правонаступництво; їх становище в цивільних процесуальних правовідносинах визначається рівністю перед законом і судом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.