Юридичний словник-довідник

Строки в цивільних правовідносинах — зумовлюються подією або дією (юридичним фактом), з настанням або перебігом якої з'являються певні правові наслідки щодо виникнення, зміни або припинення цивільних правовідносин та захисту цивільних прав. За своєю правовою природою строк у цивільних правовідносинах є особливим юридичним фактом. Юридичні строки вольові за своїм формуванням і походженням і водночас підпорядковуються об'єктивним законам перебігу часу. В цивільних правовідносинах настання або закінчення конкретного строку набуває юридичного значення лише в поєднанні з подіями або діями. Особливе місце юридичного строку в системі юридичних фактів дає підставу окремим юристам визначати його також як період або момент у часі, з настанням або закінченням якого пов'язана певна дія або подія (бездіяльність), що має певне юридичне значення. Цивільно-правові строки досить різноманітні і можуть класифікуватися за багатьма критеріями. Наприклад, за підставами встановлення їх поділяють на такі, що визначаються законом, адміністративним актом, угодою сторін або рішенням суду (арбітражного чи третейського суду). Строки можуть бути імперативними або диспозитивними, визначеними або невизначеними, загальними і окремими. Законодавством встановлюються загальні правила обчислення різних видів строків. Зокрема, діє загальне правило щодо початку обчислення перебігу їх. Так, строк визначається календарною датою або закінченням проміжку часу, що обчислюється роками, місяцями, тижнями, днями і навіть годинами. Найвизначнішими є строки, позначені календарною датою, яка може конкретизуватися до годин і хвилин. Строк може визначатися з вказівкою на подію, яка має настати. Перебіг строку починається наступного дня після календарної дати або настання події, якою зумовлений його початок. Визначення моменту закінчення перебігу строку залежить від виду строку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.