Юридичний словник-довідник

Суб'єкт управління — необхідний елемент системи управління, який характеризується управлінським впливом, спрямованим на об'єкт управління. Основною ланкою соціальної системи управління є людина, яка виступає в кінцевому підсумку і в ролі керованого об'єкта, і в ролі керуючого суб'єкта. У системі державного управління С. у. виступають державні органи, що виконують функції управління, їхні підрозділи, посадові особи, органи громадських організацій, громадяни. С. у. в теорії управління прийнято називати керуючою підсистемою. Керуюча підсистема кожної конкретної системи управління представлена характерним тільки s для неї набором — відповідною організаційною структурою. Особливості кожної організаційної структури визначаються завданнями, вирішення яких вона має забезпечити, сформульованими конкретно у зв'язку з цілями і характером самого об'єкта управління. Тому справедливим є визначення С. у. як структурно-організаційної соціальної єдності, яка виконує функції керівництва і впливає на об'єкт управління з метою переведення його в інший стан. В основі формування організаційної структури С. у. кожної конкретної системи управління, розмежування його із суб'єктами суміжних систем управління лежать функції суб'єкта управління, які зумовлюються специфікою об'єкта, характером і змістом зв'язків, у які вступають і в яких мають потребу суб'єкт і об'єкт управління в процесі їхньої взаємодії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.