Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Суд — орган держави, який розглядає цивільні, кримінальні та інші справи на підставі діючого законодавства і відповідно до встановлених процесуальних правил шляхом здійснення правосуддя. В Україні є такі суди: Верховний Суд України, Вищий арбітражний суд України, Верховний Суд Автономної Республіки Крим, обласні, міжобласні, Київський та Севастопольський міські суди, міжрайонні (окружні) суди, районні (міські) суди, арбітражні, а також військові суди. Суд розглядає кримінальні і цивільні справи колегіально або одноособово суддею. Колегіальність правосуддя здійснюється шляхом розгляду справ колегією у складі трьох суддів, двох суддів та трьох народних засідателів. Суд ухвалює свої постанови ім'ям держави; вони мають силу закону і у зв'язку з цим обов'язкові для виконання на території держави всіма підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами. Рішення суду можуть бути скасовані або змінені тільки вищестоящим судом і за наявності передбачених законом підстав. Судова система є інстанційною, різні її ланки мають певне функціональне призначення. Так, суд, що має право ухвалити вирок, рішення у справі, є судом першої інстанції; суд, що розглядає справи за касаційними скаргами або касаційними поданнями на вироки, рішення й ухвали суду першої інстанції, що не набрали законної сили, є судом касаційної інстанції; суд, що розглядає у порядку нагляду справи за протестами на вироки, рішення, ухвали і постанови суду, що набрали законної сили, є судом наглядової інстанції.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.