Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Суддя — посадова особа, наділена у конституційному порядку повноваженнями здійснювати правосуддя та виконувати обов'язки на професійній основі в суді. Закон закріплює особливі вимоги до осіб, які претендують на посаду судді (наявність громадянства України, належний стаж роботи за юридичною спеціальністю, вища юридична освіта, віковий ценз). Так, суддею районного (міського), міжрайонного (окружного) суду, військового суду гарнізону може бути громадянин України, який досяг на день обрання 25 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи за юридичною спеціальністю не менш як два роки. Вимоги до осіб, що претендують на посаду суддів інших судів, визначені Конституцією України, Законами «Про статус суддів», «Про Конституційний Суд України», «Про арбітражний суд» та ін. Суддя не може бути народним депутатом, належати до будь-якої політичної партії, руху, входити до складу органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого та регіонального самоврядування, займатися підприємницькою та іншою діяльністю, крім викладацької, наукової та іншої оплачуваної творчої діяльності у вільний від основної роботи час. У своїй діяльності судді незалежні, підпорядковані тільки закону і нікому не підзвітні. Їх незалежність гарантована передбаченим законом матеріальним та побутовим забезпеченням, соціальним захистом, особливим порядком притягнення до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної відповідальності та ін. При здійсненні правосуддя судді повинні: дотримуватися Конституції та законів України, забезпечити повний, всеосяжний та об'єктивний розгляд судових справ з дотриманням визначених законом строків; не розголошувати відомості, які стали їм відомі у зв'язку з розглядом справи; не припускати вчинків, які ганьблять звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності. Повноваження судді припиняються органом, що його призначив, на підставі ст. 15 Закону «Про статус суддів».

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.