Юридичний словник-довідник

«Суд і розправа» 1750 р.— пам'ятка права XVIII ст. її повна назва — «Суд і розправа в правах Малоросійських широко на різних місцях показана, а тут в єдиний короткий і ясний ексцерпт для припинення гіркої в судах тяганини зібрана, для корисного застосування малоросіянам списана». Складена внаслідок приватної кодифікації, що її здійснив Ф. О. Чуйкевич за дорученням гетьмана К. Розумовського у 1750—1758 pp. «С. і р.» — витяг (ексцерпт) з польсько-литовського та російського законодавства і звичаєвих норм права, що діяли в Лівобережній і Правобережній Україні в XV — XVIII ст. Головним джерелом був Литовський статут польського видання. У збірнику систематизовано норми права, які закріплювали право власності на землю, маєтки та закріпачення селян. «С. і р.» не мав офіційного характеру, але на збірник посилалися у судових справах. Він справив певний вплив на розвиток правової думки в Україні. Рукописна копія «С. і р.», датована 1791 p., зберігається у відділі рукописів Державної публічної бібліотеки ім. М. Є. Салтикова-Щедріна у Санкт-Петербурзі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.