Юридичний словник-довідник

Суд присяжних — демократичний спосіб здійснення правосуддя у кримінальних справах про найтяжчі злочини, а в деяких країнах — і в окремих категоріях цивільних справ. Такий спосіб дає змогу поєднувати юридичні знання і професійний досвід постійних суддів з багатим і різноманітним життєвим і професійним досвідом, знанням місцевих умов, свіжим сприйняттям обставин справи присяжних засідателів, які належать до різних верств населення, і тим самим уникнути однобічності при розгляді і вирішенні справи. Присяжні засідателі для участі в розгляді кожної справи (Лава присяжних, судове журі) відбираються шляхом жеребкування з числа осіб, які мають право бути присяжними. У Великобританії, наприклад, ними є особи, які зареєстровані як виборці до парламенту чи місцевих органів влади, мають не менше 18 і не більше 60 років, постійно проживають у країні протягом не менше 5 років до досягнення 30-річного віку. У США присяжними у федеральних судах можуть бути лише громадяни СІНА, які досягли 21 року і проживають у місцевості, де проходить судовий розгляд, не менше 1 року; у Франції — громадяни, які досягли 30 років, уміють читати й писати французькою мовою, користуються політичними, громадянськими та сімейними правами і не підпадають під випадки позбавлення права виконувати функції присяжних і несумісності посад, передбачені законом. Присяжних може бути 12 (як в окружних федеральних судах США, у судах корони Великобританії), 9 (як у С. п., що створюються при апеляційних судах Франції) або й менше. Вони можуть утворювати окрему від професійного судді (суддів) колегію, яка своїм вердиктом вирішує питання про винність чи невинність підсудного (наприклад, у Великобританії, США), або ж разом із професійними суддями вирішує всі питання, у тому числі й про міру покарання (як, наприклад, у Франції). Обговорюється питання про заснування С. п. і в Україні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.