Юридичний словник-довідник

Судова система УРСР — бере свій початок з 4.1.1918, коли була прийнята постанова Народного секретаріату України про введення народного суду. 23Л цього ж року Народний секретар у судових справах затвердив «Положення про революційні трибунали». Ці дві гілки судів — народні суди і ревтрибунали проіснували до 1922 р. Згідно з «Положенням про судоустрій УРСР» 1922 р. створювалась єдина система судових установ, яка складалася з таких ланок: народний суд, губернський суд, Верховний суд УРСР. Для розгляду справ спеціальних категорій тимчасово діяли військові трибунали, військово-транспортні трибунали, особливі трудові сесії нарсудів, земельні комісії і арбітражні комісії. Деякі зміни в судову систему УРСР внесли «Положення про судоустрій УРСР» від 23.Х.1925, «Положення про судоустрій УРСР» від 11.IX.1929. З 1932 р. була впроваджена така судова система: народний суд, обласний суд, Верховний суд УРСР. Існували й спеціальні суди. З плином часу в судову систему вносилися окремі зміни, головним чином стосовно спеціальних судів. У 1958 р. були прийняті «Основи законодавства Про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік», а в I960 р.— республіканський закон «Про судоустрій».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.