Юридичний словник-довідник

Судові дебати в кримінальному судочинстві — промова учасників судового розгляду, в яких вони підводять підсумки дослідження справи в суді, формулюють і обґрунтовують свою позицію у справі. В цих промовах основне місце належить питанням, доведеності чи недоведеності (повно або частково) обвинувачення, кваліфікації скоєного діяння, можливої міри покарання. Учасники С. д. мають право посилатися лише на ті докази, які були досліджені в судовому засіданні. Закон (ст. 318 КПК) вичерпно визначає коло суб'єктів С. д . і черговість їхніх виступів. Так, першим виступає обвинувач, останнім — захисник, а якщо він відсутній — підсудний. Тривалість виступів не обмежена певним часом, проте головуючий може зупинити виступаючих, якщо у своїх промовах вони виходять за межі справи, що розглядається. По закінченні промов учасники С. д. мають право обмінятися репліками.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.