Юридичний словник-довідник

Ветерани праці та громадяни похилого віку. Ветерани праці — особи, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднаннях громадян і мають трудовий стаж: чоловіки — 40 років; жінки — 35 років. Громадяни похилого віку: чоловіки віком 60 років і старші, жінки віком 55років і старші, а також особи, яким до досягнення загального пенсійного віку залишилося не більше півтора року

Статус В. п. та Г. п. в. закріплено в Законі України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», В. п. мають право на щорічну оплачувану відпустку у зручний для них час, а також на додаткову відпустку без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік. Г. п. в. мають право на працю нарівні з іншими громадянами. Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з досягненням працівником пенсійного віку. Переведення працівника похилого віку і працівника передпенсійного віку з одного робочого місця на інше не допускається без його згоди, якщо при цьому змінюються істотні умови праці. Г. п. в. працюють за загальновстановленим робочим часом. На прохання працівника похилого віку власник або уповноважений ним орган може встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. У таких випадках праця оплачується пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Залучення Г. п. в. до роботи у нічний час, до надурочної роботи та до роботи у вихідні і святкові дні допускається тільки за їхньою згодою і за умови, що це не протипоказано їм за станом здоров'я. Герої Соціалістичної Праці та повні кавалери орденів Трудової слави вважаються особами, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. Для них закон встановлює ряд додаткових пільг, у тому числі: переважне право залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників незалежно від стажу роботи на цьому підприємстві, в установі, організації; першочергове працевлаштування при ліквідації підприємства, установи, організації. Зазначеним особам щорічна оплачувана відпустка, а також додаткова відпустка без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік надається у зручний для них час, вони звільняються від сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету у розмірах, встановлених законом. Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» передбачає й інші пільги для зазначених категорій працівників.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.