Юридичний словник-довідник

Торговельне (комерційне) право — сукупність правових норм, які регулюють на засадах юридичної рівності певні майнові та немайнові відносини. Впродовж кількох століть у розвинених країнах Заходу сформувалися дві правові системи регулювання таких відносин. У Франції, Італії, Іспанії, Німеччині та в деяких інших — так звана дуалістична система приватного права, в якій Т. п. склалося як відокремлене від галузі цивільного права. В Англії, СІЛА та ряді інших країн була прийнята загальна система права (англосаксонська), згідно з якою майнові і немайнові відносини регулюються не цивільним або Т. п., а окремими правовими інститутами. В цих країнах норми Т. п. поглинуло загальне право. При цьому в США діє Торговельний кодекс, він не змінює сутності загальної системи права. Т. п. країн з дуалістичною системою приватного права регулює діяльність комерсантів, торговельні угоди і торговельне представництво, морську торгівлю, обіг цінних паперів, банкрутство. Розширення сфери регулювання торговельних відносин зумовило його поширення також на відносини підприємництва. В окремих країнах (Італії, Швейцарії) спостерігається зближення торговельного і цивільного права. Очевидно, що такі процеси триватимуть і далі, оскільки поняття «торговельне право» фактично вже не охоплює всієї сфери відносин, регульованих нормами Т. п. У країнах Східної Європи майнові та немайнові відносини регулювалися цивільним і господарським правом. В умовах розвитку ринкових відносин з'являється значний інтерес до Т. (к.)п. Це стосується і України, де поставлено питання про розробку Торговельного кодексу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.