Юридичний словник-довідник

Торговець цінними паперами — юридична особа, яка на підставі державної ліцензії здійснює посередницьку діяльність з цінними паперами. Ліцензію (дозвіл) на здійснення посередницької діяльності видає Державний орган регулювання ринку цінних паперів. Дозвіл може бути виданий на здійснення одного або всіх видів посередницької діяльності. Згідно з законом в Україні існують такі види посередницької діяльності: а) діяльність з випуску цінних паперів, тобто виконання Т. ц. п. за дорученням, від імені і за рахунок емітента обов'язків з організації передплати на цінні папери або реалізації їх іншим способом; б) комісійна діяльність, тобто купівля — продаж цінних паперів, що здійснюється Т. ц. п. від власного імені, за дорученням і за рахунок іншої особи; в) комерційна діяльність, тобто купівля-продаж цінних паперів, що здійснюється Т. ц. п. від свого імені та за власний рахунок. Т. ц. п. можуть бути банки і небанківські установи. Для небанківських установ операції з цінними паперами повинні бути виключним видом їхньої підприємницької діяльності. За організаційною формою Т. ц. п. можуть бути лише господарськими товариствами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.