Юридичний словник-довідник

Треті особи — суб'єкти цивільних процесуальних правовідносин, які вступають у порушену в суді цивільну справу для захисту особистих прав та інтересів, що охороняються законом. Т. о. поділяються на тих, що заявляють самостійні вимоги, і тих, що їх не заявляють. Т. о., які заявляють самостійні вимоги, вступають у порушену в суді справу, пред'явивши позов на предмет спору до однієї чи обох сторін. Позовна заява в їхніх інтересах може бути подана прокурором або іншими особами, які мають право звертатися до суду із заявами на захист прав та інтересів інших осіб. Ці Т. о. користуються всіма процесуальними правами і мають процесуальні обов'язки позивача. Т. о., які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, вступають у судовий процес на боці позивача або відповідача з метою захисту своїх суб'єктивних прав та інтересів. Юридична заінтересованість цих осіб визначається тим, що ухвалене судом у такій справі рішення може передбачати наслідки відносин між ними і сторонами, тобто впливати на їхні права чи обов'язки щодо однієї із сторін. Т. о. без самостійних вимог можуть з власної ініціативи вступити у справу в суді першої інстанції до ухвалення рішення або бути притягнутими до участі у справі з ініціативи інших осіб, які беруть участь у справі, та суду. Вони також користуються процесуальними правами і мають процесуальні обов'язки сторони, в інтересах якої виступають. Оскільки Т. о. без самостійних вимог не є суб'єктами спірних матеріальних правовідносин сторін, то вони не мають права на зміну підстави і предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, відмову від позову, визнання позову і укладання мирової угоди, так само вони не можуть вимагати виконання судового рішення та ін. У справах з трудових правовідносин Т. о. притягуються на бік відповідача і рішенням суду на них може бути покладене відшкодування в порядку регресу збитків, заподіяних підприємству у зв'язку з виплатою зарплати з їхньої вини звільненому чи переведеному працівникові.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.