Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Трудова книжка — основний документ про трудову діяльність працівника, на підставі якого встановлюється його трудовий стаж. Вперше Т. к. в Україні було введено постановою Раднаркому СРСР від 20.ХІІ.1938. Нині порядок видачі і ведення Т. к. регулюється КЗпП і постановою Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27.IV.1993. При влаштуванні на роботу необхідно подавати Т. к., оформлену в установленому порядку. Без Т. к. на роботу приймаються лише особи, що працевлаштовуються вперше. Т. к. мають усі працівники, які працюють на підприємстві, в установі, організації понад п'ять днів, у тому числі сезонні й тимчасові. Для позаштатних працівників Т. к. ведуться за умови, що ці працівники підлягають державному соціальному страхуванню. До Т. к. заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації. Відомості про стягнення до неї не заносяться. Записи про причини звільнення повинні бути зроблені у строгій відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові належно оформлену Т. к. у день звільнення (в останній день роботи). У разі затримки видачі її з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за увесь час вимушеного прогулу. Т. к. зберігаються на підприємствах, в установах, організаціях як документи суворої звітності, а при звільненні працівника Т. к. видається йому під розписку в журналі обліку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу Т. к. покладено на керівника підприємства, установи, організації. Кабінет Міністрів України постановою від 27.IV.1993 затвердив нові зразки бланків Т. к. і вкладиша до неї. Т. к., видані раніше, обмінюватися не будуть.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.