Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Убивство — протиправне, умисне або необережне позбавлення життя іншої людини. Об'єктом У. є людське життя, початком якого слід вважати початок фізіологічних пологів, а кінцем — біологічну смерть. У. може бути скоєне як дією, так і бездіяльністю. Позбавлення життя людини в стані необхідної оборони не є У. Відповідальність за всі види У. настає з 14 років. За ступенем суспільної небезпеки умисні У. в Кримінальному Кодексі України поділяються на скоєні за обтяжуючих обставин (наприклад, з корисливих або хуліганських мотивів); скоєні у зв'язку з виконанням потерпілим службового або громадського обов'язку; У. двох або більше осіб; У. жінки, про яку винний знав, що вона вагітна, та ін.; за пом'якшуючих обставин (умисне У., скоєне в стані сильного душевного потрясіння; умисне У. матір'ю її новонародженої дитини; У. при переході за межі необхідної оборони); без обтяжуючих і без пом'якшуючих обставин (наприклад, У. з ревнощів та ін.). Враховуючи підвищену суспільну небезпеку умисного У. за обтяжуючих обставин, закон передбачає можливість застосування в цьому разі смертної кари. Для кваліфікації У. як У. з необережності слід встановити наявність необережної форми вини стосовно злочинного наслідку — смерті людини. Закон передбачає також відповідальність за доведення до самогубства або спробу самогубства особи, що перебувала в матеріальній або іншій залежності, через жорстоке поводження з нею або систематичне приниження її людської гідності. Кримінальна відповідальність настає також за погрозу вчинити У. за наявності реальних підстав побоюватися виконання цієї погрози.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.