Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Українська держава — проголошена 29.IV.1918 гетьманом П. Скоропадським після вчиненого разом з німецько-австрійськими окупантами перевороту. Український народ відчув на собі ще одну форму державного правління — диктаторський режим у вигляді маріократії, підконтрольної і фактично підпорядкованої військовому командуванню Німеччини й Австро-Угорщини. Територія Української держави майже збігалася з кордонами УHP. На вістрі піраміди влади в Українській державі був гетьман П. Скоропадський, який за проектом Конституції мав стати ще й Великим князем Київським та Королем Галицьким. Він сам визначив свою компетенцію як верховного правителя держави, що стверджував закони, призначав голову і склад уряду, одноособово керував зовнішньополітичними відносинами, військом, вирішував . питання помилування, амністії, призначав склад Генерального суду (згодом Державного сенату) тощо. У разі смерті, тяжкої хвороби або перебування гетьмана за межами України створювався тріумвірат — колегія верховних правителів держави з трьох осіб, одного з яких заздалегідь призначав сам гетьман, другого обирав Державний сенат і третього — Рада міністрів, голова якої фактично був другою особою після гетьмана. Очолюваний ним уряд визначав напрями своєї діяльності, здійснював галузеве державне управління під контролем гетьмана. Відроджувалися судова система і законодавство Російської імперії. Єдиним нововведенням став Державний сенат, який успадкував функції царського Правительствуючого сенату. У військовому будівництві втілювалися і військова прусська наука, і традиції козацтва, і вказівки окупаційного командування, і побажання білогвардійців. Чисельність вояків досягла 60 тис., але вони виявилися майже небоєздатними. Поліцейські і жандармські функції зосереджувала в своїх руках Державна варта. Однак творення «української дідичної класократичної трудової монархії», за висловом Скоропадського, протягом 230 днів закінчилося крахом внаслідок збройної боротьби проти гетьманату українського народу, нищівної поразки Четверного союзу у першій світовій війні, рішучого наступу всіх опозиційних сил тощо. У грудні 1918 р. гетьманський режим впав під ударами збройних сил Директорії.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.