Юридичний словник-довідник

Умовне засудження — звільнення засудженого від відбування визначеного судом покарання при дотриманні ним у період іспитового строку умов, передбачених ст. 45 КК України. Іспитовий строк встановлюється від одного до трьох років. У. з. застосовується при призначенні покарання у вигляді позбавлення волі та виправних робіт, якщо суд визнав, що перевиховання і виправлення винного можливі без відбування покарання. Враховуючи обставини справи та особу умовно засудженого, за клопотанням громадської організації чи трудового колективу суд може передати їм умовно засудженого для перевиховання і виправлення або за згодою цих колективів покласти на них обов'язок нагляду за таким засудженим і проведення з ним виховної роботи. При У. з. можуть бути призначені додаткові покарання, крім конфіскації майна. Умовно засуджений не відбуває покарання, якщо він протягом іспитового строку не скоїть нового злочину і зразковою поведінкою та сумлінною працею виправдає виявлене йому довір'я. Якщо засуджений у цей період систематично порушує громадський порядок, що призводить до застосування заходів впливу, не виявляє зразкової поведінки, нечесно працює або залишає колектив з метою ухилитися від його впливу, суд може винести ухвалу про скасування умовного засудження і направлення засудженого у місця позбавлення волі для відбування покарання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.