Юридичний словник-довідник

Умовно-дострокове звільнення — звільнення від подальшого відбування покарання осіб, умовно засуджених до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, виправних робіт чи направлення до дисциплінарного батальйону, а також осіб, умовно звільнених з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці. У.-д. з. застосовується лише до осіб, які зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довели своє виправлення і фактично відбули не менше половини призначеного строку покарання. До осіб, засуджених за умисні злочини до позбавлення волі на строк понад три роки, а також до тих, які раніше відбували покарання в місцях позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову скоїли умисний злочин, за який їх засуджено до позбавлення волі, або до осіб, що скоїли під час відбування покарання в місцях ув'язнення умисний злочин, за який вони засуджені до позбавлення волі, У.-д. з. застосовується лише після відбуття двох третин призначеного строку покарання. Після відбуття трьох четвертих строку покарання звільняються засуджені, які скоїли злочини за обставин, що обтяжують відповідальність: виготовлення або збут фальшивих грошей чи цінних паперів, незаконні операції з валютними цінностями, розкрадання державного і громадського майна в особливо великих розмірах тощо. У.-д. з. від подальшого покарання не застосовується до осіб, яких покарано за ст. 52' КК України. Це насамперед особливо небезпечні рецидивісти, особи, засуджені за особливо небезпечні злочини проти держави, особи, яким смертну кару замінено на позбавлення волі в порядку помилування або амністії, особи, які раніше більше двох разів засуджувалися до позбавлення волі за умисні злочини, якщо судимість за попередній злочин не знято і не погашено, а також особи, які раніше звільнялися із місць позбавлення волі умовно-достроково чи умовно з обов'язковим залученням до праці і знову скоїли умисний злочин у період не відбутого строку покарання чи обов'язкового строку роботи. У.-д. з. не підлягають також особи, які скоїли особливо небезпечні злочини, перелічені у п. З ст. 52 КК України. Якщо умовно-достроково звільнений протягом не відбутого строку покарання знову скоїть злочин, суд призначає йому покарання за сукупністю злочинів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.